• ایران
  • چهارشنبه ، 8 بهمن 1399
news-details

جان باختن 84 نفر و مصدومیت 1156 نفردر حوادث کار آذربایجان‌شرقی

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: در 10 ماهه امسال 84 نفر در اثرحوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند که یک نفر از آنها زن و بقیه مرد بوده است.

علی صفایی‌فرد امروز در گفت‌وگو با تبریز اظهار داشت: در 10 ماهه امسال 84 نفر در اثر حوادث ناشی از کار در استان آذربایجان‌شرقی جان خود را از دست دادند که یک نفر از آنها زن و بقیه مرد بوده است، این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 38 درصد افزایش داشته است.

وی گفت: در این مدت تعداد یک‌هزار و 156 نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد 28 نفر زن و بقیه مرد بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان افزود: در دی‌ماه امسال 9 نفر به‌علت حادثه کاری فوت کرده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل چهار نفر افزایش داشته است همچنین در این مدت 125 نفر نیز به‌علت مصدومیت حوادث کاری به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که یک نفر از آنها زن بودند، این آمار نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته افزایش هفت درصدی را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان ساخت:  تعداد کل فوت‌شدگان حوادث کاری در سال 97 برابر با 73 نفر بود که یک نفر از آنان زن و بقیه مرد بودند و نیز تعداد کل مصدومین حوادث کار مراجعه‌کننده در سال 97 برابر با یک‌هزار و 306 نفر بود که از این تعداد 40 نفر زن و یک‌هزار و 266 نفر مرد بودند.

  • برچسب ها
اخبار مرتبط

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه