• ایران
  • یکشنبه ، 6 خرداد 1403
news-details

معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی خبر داد : تخصیص اعتبار برای مرمت حمام دانشوری شبستر

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از تخصیص اعتبار برای مرمت حمام دانشوری از سوی شورای اسلامی شهر شبستر خبر داد.

لیرضا قوچی ضمن اعلام این خبر، گفت: به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه چهارجانبه مشترک مابین این اداره کل، فرمانداری، شهرداری و انجمن خیران میراث‌فرهنگی  شهرستان شبستر طی سال گذشته، با هدف مرمت و حفاظت از ابنیه و حمام‌های تاریخی این شهرستان، مرمت حمام دانشوری در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در راستای مرمت حمام دانشوری شهرستان شبستر، اعتبار مورد نظر از سوی شورای اسلامی شهر تخصیص خواهد یافت و این پروژه توسط شهرداری شبستر و تحت نظارت فنی اداره کل میراث فرهنگی استان اجرا خواهد شد.

به‌گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی، قوچی اظهار کرد: طی این پروژه اداره کل میراث فرهنگی استان بر نحوه خاک‌برداری و سبک‌سازی بام حمام دانشوری که در این مرحله اجرا خواهد شد، نظارت خواهد داشت، همچنین از دیگر اقداماتی که پیرو این تفاهم‌نامه چهارجانبه انجام خواهد شد، تملک خانه‌های شناسایی‌شده و واجد ارزش تاریخی است که در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام

  • برچسب ها
اخبار مرتبط

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه