• ایران
  • جمعه ، 26 دی 1399
news-details

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی: محتکر لاستیک خودرو در شبستربه ۱۶۰ میلیون ریال جریمه محکوم شد

گلشن راز: مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: محتکر لاستیک خودرو در منزل مسکونی شخصی در شبستر به ۱۶۰ میلیون ریال جریمه در حق صندوق دولت محکوم شد.

به  نقل از گلشن راز  ، سیداحد یوزباشی افزود: این لاستیک ها براساس گزارش مردمی در یک گشت مشترک کارشناسان اداره تعزیرات حکومتی شبستر با اداره صنعت، معدن و تجارت و پلیس آگاهی، از انباری منزل شخص مورد نظر کشف و ضبط شد.
وی اظهار داشت: در بازرسی از منزل مسکونی وی تعداد ۴۱۹ حلقه لاستیک در مارک ها و سایز های مختلف به ارزش ۹۰۰ میلیون ریال کشف شد.

یوزباشی ادامه داد: پس از بررسی های لازم و ارایه مستندات از سوی متهم و جوابیه گمرک تبریز، تعدادی از لاستیک های نگهداری شده با اسناد فوق مطابقت داشته و قاچاق آن محرز و مسلم نشد.
وی با بیان اینکه متهم از این حیث برائت شد، گفت: با استرداد لاستیک ها، وی ملزم به عرضه آن ها در شبکه توزیع برابر قیمت های مصوب سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان تحت نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شبستر شد.

یوزباشی ادامه داد: از لاستیک های کشف شده تنها ۸۸ حلقه با اسناد موجود مطابقت نداشت که قاچاق آن ها محرز و مسلم شد و طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز علاوه بر ضبط ۸۸ حلقه لاستیک، وی به پرداخت یک برابر ارزش اولیه آن جریمه شد.

از اول سال جاری تاکنون تعداد یک هزار و ۴۵۹ فقره پرونده به تعزیرات حکومتی استان وارد شده که از این تعداد یک هزار و ۴۸۶ فقره مختومه شده است.

  • برچسب ها
اخبار مرتبط

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه