• ایران
  • سه شنبه ، 4 آبان 1400
news-details

هیچ داروی ضدکرونایی به مرحله تایید نرسیده است/ مردم به شایعات توجه نکنند

در حالی که جامعه نگران عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا است، برخی ادعای کردند که به تولید داروی درمان این بیماری دست یافتند. این دارو با عنوان O 124 در فضای مجازی معرفی شده است.

به ادعای تولید کننده، این دارو پس از 5 ساعت ویروس کرونا را از بدن پاک می کند و پس از 2 روز این بیماری به بیماری سرما خوردگی جزئی تبدیل می شود و تا 5 روز عوارض این بیماری به طور کامل از بین می رود. همچنین گفته شده است که این دارو هم برای پیشگیری و هم برای درمان کاربرد دارد و در صورتی که فردی از این دارو مصرف کند نیازی به دستکش و ماسک نیست.
این در حالی است که به گفته دکتر سید مهدی رضایت استاد گروه فارماکولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیر کارگروه توسعه نیروی انسانی ستاد نانوی کشور اگر دارویی وارد بازار می شود باید مجوزهای سازمان غدا و دارو را داشته باشد.
وی ادامه داد: در صورتی که دارویی دارای ساختار نانویی باشد، برای تایید به کمیته نانو دارو سازمان غذا و دارو ارجاع داده می شود، این در حالی است که تاکنون اطلاعات و یا دارویی دراین زمینه به دست ما نرسیده است.
اسماعیل قادری فر، رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در این باره گفت: اگر اطلاعات تولید دارو و یا واکسن ضد کرونا منتشر می شود تا زمانی که به تایید سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت نرسد هیچ گونه اصالت و صحتی ندارد.

  • برچسب ها
اخبار مرتبط

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه