• ایران
  • شنبه ، 25 فروردین 1403
news-details

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی: ایران با ما همکاری نکند وارد بحران می شویم

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی بامداد چهارشنبه مدعی شده چنانچه ایران به تعهداتش ذیل برجام عمل نکند بحران ایجاد خواهد شد.

به نقل از فارس، «رافائل گروسی»، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) مدعی شده چنانچه ایران به تعهداتش در توافق هسته ای عمل نکند «بحران» ایجاد خواهد شد.
گروسی در مصاحبه ای اختصاصی با خبرگزاری انگلیسی رویترز ادعا کرده چنانچه ایران از پاسخگویی به آژانس درباره فعالیت های گذشته اتمی در سه سایت خود توضیح ندهد وارد بحران جدیدی خواهد شد.
مدیر کل آژانس اتمی گفت: «ما از ایران قدری اطلاعات و دسترسی خواسته ایم اما به اطلاعاتی که درخواست کرده ایم دست پیدا نکرده ایم.»
وی در ادامه ادعاهای خود گفت: «اصرار کرده ایم و علی رغم همه تلاش هایمان نتوانسته ایم به آن اطلاعات دست پیدا کنیم... معنای این موضوع این است که ایران دارد در توانایی آژانس برای انجام کارش مانع تراشی می کند.»
گروسی که در پاریس صحبت می کرد گفت که این موضوع جدی است و امیدوار است که ایران بعد از نشست هفته آینده اعضای شورای حکام آژانس در هفته آینده به پایبندی کامل به توافق هسته ای بازگردد.
او گفت: «صادقانه امیدوارم ایران به حرف ما و حرف جامعه بین المللی در شورای حکام گوش فرا دهد و به این ارزیابی برسد که به نفع خودشان است که با ما همکاری کنند.»
به نوشته خبرگزاری رویترز گروسی در ادامه گفت: «[اگر چنین نشود] به سمت بحران خواهیم رفت.»
آژانس بین المللی انرژی اتمی عصر روز سه شنبه در گزارش جدید خود درباره برنامه هسته ای ایران اعلام کرد که ذخایر اورانیوم غنی شده ایران ۵ برابر محدودیت تعیین شده در برجام شده است.

  • برچسب ها
اخبار مرتبط

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه