• ایران
  • سه شنبه ، 30 شهریور 1400
news-details

ضریب مالیات برای اصناف کشور باید اصلاح شود

نائب رئیس اتحادیه صنف فناورانه رایانه تهران گفت: بزرگترین مشکل اصناف کشور ضریب بالای مالیاتی است که باید برای رونق تولید در راستای اقتصاد مقاومتی اصلاح شود، چرا که در سال‌های گذشته آسیب‌های زیادی از طریق مالیات متوجه اصناف شده است.

به نقل ازفارس، فرهاد غنی‌زاده نائب رئیس اتحادیه صنف فناورانه رایانه تهران، در نشست خبری این اتحادیه با موضوع بررسی حوزه فاوا گفت: در حال حاضر یکی از خلاءهای مهم و اساسی برای اصناف کشور وجود ضریب مالیاتی بالا است که باید برای رونق تولید در راستای اقتصاد مقاومتی مالیات اصناف اصلاح شود. چراکه در غیر این صورت چرخ دنده‌های اقتصادی کشور هر روز کندتر شده و نمی‌تواند تحول اقتصادی مورد نیاز کشور را رقم بزند.

وی افزود: در چند سال گذشته اصناف مختلف کشور در همه حوزه‌ها مانند صنعت یارانه، پوشاک، موادغذایی و مایحتاج ضروری از ناحیه افزایش ضریب مالیاتی آسیب‌های بسیار زیادی را متحمل شده که باید دولت و مجلس برای جلوگیری از کاهش روند فعالیت صنوف مختلف چاره‌ای برای این موضوع بیندیشد. در واقع امروز بیش از هر زمان دیگری با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید با تقویت و حمایت همه جانبه از اصناف مختلف در سطح کشور اقتصاد کشور را متحول کنیم.

نائب رئیس اتحادیه صنف فناورانه رایانه تهران گفت: اگر ضریب مالیات که برای اصناف در نظر گرفته شده کاهش پیدا نکند در آینده نه چندان دور چرخش مالی در بخش اصناف تبدیل به یک خلاء اساسی برای کشور خواهد شد. به طور مثال در حال حاضر مغازه 50 متری که در حال فعالیت است برای آن نزدیک به 100 میلیون تومان مالیات در نظر می‌گیرند که این به هیچ عنوان قابل دفاع و نسبت به درآمد اشخاص قابل مقایسه نیست. این در حالی است که باید توجه ویژه‌ای برای کاهش ضریب مالیاتی برای اصناف گرفته شود.

  • برچسب ها
اخبار مرتبط

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه