• ایران
  • پنجشنبه ، 3 تیر 1400
news-details

تولید روزانه پنج‌هزار بسته محصولات ضدعفونی در دانشگاه آزاد

خط تولید انبوه محصولات بخور اوکال و ژل های ضدعفونی کننده با تیراژ روزانه پنج‌هزار بسته، طی هفته‌های آینده به همت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد شهرقدس راه‌اندازی می شود.

به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، زهرا خلج رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس، گفت: خط تولید محصولات بخور اکالیپتوس و ژل‌های ضدعفونی‌کننده با همکاری مرکز تحقیقات گیاهان دارویی واحدهای غرب استان تهران و مشارکت دانشجویان و نخبگان باشگاه پژوهشگران جوان واحد شهرقدس به تولید رسیده بود، هفته‌های آینده جهت تولید انبوه با تیراژ روزانه پنج هزار بسته راه‌اندازی می شود.

وی ادامه داد: این پروژه با نظارت علمی عبداله قاسمی پیربلوطی رئیس مرکز تحقیقات و سرپرست دانشگاه آزاد واحدهای غرب استان راه‌اندازی شده و در حال حاضر با مدیریت اجرایی بنده با هدف تامین نیازهای کشور و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، در مرکز تحقیقات گیاهان دارویی به مرحله تولید و ارسال به بازار رسیده است .

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد شهرقدس اظهار داشت: نظارت دقیق علمی بر پروژه توسط  عبدالله قاسمی پیربلوطی سرپرست واحدهای شهرقدس، ملارد و صفادشت انجام می شود.

وی افزود: این اقدامات به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و باهدف تنظیم بازار فروش ‌محصولات ضدعفونی کننده به تولید و بهره‌برداری رسیده است.

عضو هیات علمی واحد شهر قدس تاکید کرد: تجاری‌سازی و تولید انبوه این مواد که فرمولاسیون آن تحت نظارت دقیق مرکز تحقیقات گیاهان دارویی قرار گرفته، با همکاری باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی و استفاده از ظرفیت های دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی اعضای باشگاه با هدف حمایت از اشتغال جوانان مستعد و دغدغه‌مند و تنظیم بازار فروش و خنثی کردن احتکار محصولات توسط افراد سودجو در شرایط کنونی، صورت گرفته است.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان ونخبگان واحد شهرقدس خاطرنشان کرد: ترکیبات محصول بخور اکالیپتوس از عصاره اتانولی ۷۰درصد از برگ‌های اکالیپتوس که حاوی ترکیبات مهم ضدمیکروبی و ضدعفونی‌کننده هواست و در ضدعفونی کردن محیط کار و منازل بسیار مؤثر است، به دست آمده است و تمامی این محصولات به‌صورت ارگانیک در مزارع گیاهان دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس تولید شده است. محصول دیگر ژل ضدعفونی کننده گیاهی (ژل آزاد) است که بر پایه ۷۵درصد ژل آلوورا، ۲۰درصد ژل بهداشتی و ۵درصد عصاره‌های اتانولی گیاهان دارویی مانند زوفا، آویشن، اکالیپتوس، مریم گلی، اسطوخودوس، رزماری، گم‌گیاهی و اسانس‌های آویشن، مورد و گل رز به‌ دست آمده است.

  • برچسب ها
اخبار مرتبط

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه