• ایران
  • پنجشنبه ، 3 تیر 1400
news-details

«سپیدجامگان، تیمارگران عشق» از پرستاران تجلیل می کنند

جشنواره هنری «سپیدجامگان، تیمارگران عشق» با هدف تجلیل و قدردانی از جامعه پزشکان و پرستاران و کادرهای درمانی مقابله با ویروس کرونا از سوی کمیته ملی کمیسیون ملی یونسکو-ایران برگزار می شود.

به نقل از برنا؛ کمیته ملی یونسکو-ایران، این کمیسیون در راستای جان فشانی و ایثار جامعه بزرگ پزشکی و پرستاری کشور که در این روزهای سخت جلوه های بی نظیری از فتوت و جوانمردی را برای نجات هم وطنان از هجوم اهریمن گون «کرونا» در طبق اخلاص و پاکی نهاده اند، در نظر دارد، جشنواره گرافیک «سپیدجامگان، تیمارگران عشق» را با هدف پاسداشت و قدرشناسی از این فرشتگان پاکی برگزار کند.
بر این اساس از همه اساتید، هنرمندان و دانشجویان عرصه فرهنگ و هنر دعوت می نماید در این جشنواره مشارکت کنند.
کمیسیون ملی یونسکو با الهام از این سخن جاودان مولانا جلال الدین:
«طبیبان الهیم ز کس مزد نخواهیم»
آثار دریافتی را توسط داوران معتبر بررسی و آثار برندگان را در قالب کتاب مصور چاپ و در فضای مجازی بی درنگ با هدف تقویت روحیه، نشاط و قدرشناسی از تیمارگران عشق منتشر خواهد کرد.
همچنین با برگزاری نمایشگاهی از آثار در داخل و خارج از کشور، پیام هنرمندان متعهد ایرانی را در پاسداشت خدمات عاشقانه «سپید جامگان: تیمارگران عشق» در سطح جهانی انعکاس خواهد داد.
امید است این همراهی هوشمندانه اصحاب هنر و فرهنگ، ارج گزاری کوچکی به مقام بلند فرشتگان پاکی و نور باشد.
بخش های جشنواره
- طراحی پوستر
در این بخش هنرمندان می توانند ایده های خود را برای تجلیل از فداکاری کادرهای درمانی و بهداشتی و اطلاع رسانی درباره اهمیت و ارزش خدمات ایشان در قالب پوسترهایی در ابعاد 50در70 سانتی متر ارایه کنند.
- طراحی اینفوگرافی
در این بخش هنرمندان می توانند هشدارها، توصیه های پیشگیری و عوامل موثر بر پیشگیری و درمان ویروس کرونا را در قالب اینفوگرافی در ابعاد 50در 70 سانتی متر ...

  • برچسب ها
اخبار مرتبط

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه