• ایران
  • پنجشنبه ، 3 تیر 1400
news-details

نمایشگاه قرآن ماه رمضان برگزار نمی‌شود/ بررسی ۳ گزینه برای زمان جدید

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام خبر تعویق نمایشگاه قرآن گفت: برای تعیین زمان نمایشگاه در حال بررسی ۳ گزینه هستیم.

به نقل از فارس درپی شیوع ویروس کرونا در کشور و تعویق بسیاری از برنامه‌ها، نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم هم به تعویق افتاد و این نمایشگاه ماه مبارک رمضان برگزار نمی‌شود.

عبدالهادی فقهی‌زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اعلام این خبر گفت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و به توجه به هشدار‌های وزارت بهداشت به منظور حفظ سلامت مخاطبان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم که قرار بود ماه مبارک رمضان ۱۳۹۹ در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شود به تعویق افتاد.

دهه کرامت و میلاد پیامبر (ص) دو گزینه احتمالی اجرای نمایشگاه قرآن

وی از بررسی سه گزینه برای جایگزینی نمایشگاه قرآن خبر داد و گفت: اولین گزینه برگزاری نمایشگاه در تیرماه و پس از پایان دهه کرامت و میلاد امام رضا علیه‌السلام است. همچنین گزینه دیگر ما برگزاری نمایشگاه قرآن کریم در ابتدای ماه ربیع‌الاول است که منتهی شود به ولادت پیامبر اکرم (ص).

احتمال برگزاری نمایشگاه قرآن در تبریز

معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد ادامه داد: یک گزینه دیگر هم برای برگزاری نمایشگاه قرآن کریم داریم و آن هم به این دلیل است که اگر نتوانیم این نمایشگاه را در یکی از این دو زمان اعلام شده در تهران برگزار کنیم شعبه استانی نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم را تقویت و آن را جایگزین نمایشگاه بین‌المللی تهران می‌کنیم.

شعب استانی نمایشگاه قرآن بخشی از نمایشگاه اصلی است که در صورت نیاز آن را بین‌المللی برگزار می‌کنیم

فقهی‌زاده از برگزاری شعبه استانی نمایشگاه قرآن در سال ۹۹ در شهر تبریز خبر داد و گفت: این اتفاق امسال برای اولین بار رخ داد و در کنار برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) همزمان نمایشگاه دیگری به عنوان شعبه استانی نمایشگاه اصلی در مشهد برگزار شد و قرار بر این بود که سال آینده شعبه استانی نمایشگاه در تبریز برگزار شود حال اگر به هر دلیل امکان برگزاری نمایشگاه را در تهران نداشتیم نمایشگاه استانی را در تبریز به صورت گسترده و بین‌المللی برگزار می‌کنیم.

اجرای برنامه‌های جایگرین درصورت عدم برگزاری نمایشگاه قرآن در تهران

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای چندین برنامه قرآنی در صورت عدم برگزاری نمایشگاه در تهران خبر داد و گفت: به جز تقویت نمایشگاه قرآن در تبریز و برگزاری آن به صورت بین‌المللی، اگر نمایشگاه در تهران برگزار نشد برنامه‌های دیگری را جایگزین آن می‌کنیم به عنوان مثال جشنواره‌های محتوایی در حوزه قرآن برگزار خواهیم کرد و یا هفته‌های قرآن و عترت را رونق خواهیم داد و برنامه‌های دیگری از این دست اجرا می‌کنیم.

  • برچسب ها
اخبار مرتبط

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه