• ایران
  • پنجشنبه ، 31 خرداد 1403
news-details

اجرای ۳۱۲میلیارد تومان طرح صنعتی آذربایجان شرقی

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به بخشی از برنامه‌های محوری وزارت صمت در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها»، از پیگیری عملیات اجرایی یک‌هزار و ۴۸۲ فقره طرح با سرمایه‌گذاری ۳۱۲ میلیارد تومانی در استان خبر داد.

 نادر اصغرپور با بیان اینکه با اتمام طرح‌های در حال اجرای صنعتی و تولیدی، زمینه اشتغال بیش از ۳۹هزار و ۵۰۰ نفر در استان فراهم خواهد شد، گفت: از این تعداد ۸۹۶ طرح با پیشرفت بالای ۶۰درصد در حال تکمیل شدن است. وی افزود: در مدت یاد شده ۷۸۴ فقره جواز تاسیس ایجادی از طریق معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، صادر شده و از پیشرفت تقریبی ۵۵درصدی نسبت به سال گذشته برخوردار بوده که این موضوع نشان از افزایش علاقه‌مندی به سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی دارد. اصغرپور اظهار کرد: بیشترین میزان صدور جواز تاسیس ایجادی مربوط به شهرک‌های صنعتی در شهرستان‌های تبریز، آذرشهر، شبستر و بستان‌آباد است.

وی یادآوری کرد: در چهار ماه نخست امسال بیشترین جواز ایجادی صادره مربوط به گروه‌های صنعتی ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات، محصولات فلزی فابریکی، محصولات از لاستیک و پلاستیک، ساخت مواد و محصولات شیمیایی، محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها بوده است. اصغرپور با تاکید بر اینکه بیشترین جواز توسعه‌ای صادره در این بازه زمانی در گروه‌های صنعتی محصولات از لاستیک و پلاستیک، انتشار، چاپ و تکثیر، محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها بوده است، گفت: تا پایان تیر امسال ۸۰ فقره جواز تاسیس توسعه‌ای صادر شده که رشد ۴۳درصدی نسبت به سال گذشته داشته است. وی ادامه داد: این میزان تقاضا برای صدور جواز توسعه‌ای در آذربایجان شرقی، بیانگر افزایش علاقه‌مندی واحدهای تولیدی به افزایش ظرفیت تولید و تنوع محصولات تولیدی واحدهای صنعتی استان است.

اخبار مرتبط

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه