• ایران
  • سه شنبه ، 26 تیر 1403
news-details

عضوگیری کارگران و بازنشستگان در «خانه کارگر آذربایجان شرقی» آغاز می‌شود

دبیر اجرایی خانه کارگر آذربایجان شرقی از توسعه تشکیلاتی خانه کارگر در سطح شهرستانهای استان آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش پیام شبستر، کریم صادق زاده تبریزی که در نشست هم اندیشی روسای شوراهای اسلامی کار، انجمن‌های صنفی کارگران، رابطین اموراعضا، اعضای کنگره و هیأت اجرایی خانه کارگر و مجمع نمایندگان کارگران آذربایجان شرقی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محل سالن اجتماعات خانه کارگر تبریز سخن می‌گفت، اظهار داشت: خانه کارگر آذربایجان شرقی در سال جاری توسعه عضوگیری را با فعال ساختن رابطین امور اعضا در اولویت قرار داده و در کنار آن در تلاش است دفاتر نمایندگی و شعب خانه کارگر را در سطح شهرستان‌های استان فعال نماید. 

وی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این نهاد کارگری در استان طی سال جاری به راه اندازی دفاتر خانه کارگر در شهرستان‌های آذرشهر، میانه و شبستر اشاره کرد و افزود: در همین راستا به زودی دفاتر نمایندگی خانه کارگر در شهرستان‌های مراغه، ورزقان و مرند و سراب فعالیت خود را آغاز خواهند کرد و در ادامه این روند بر همین اساس هر سه ماه یکبار در سطح سه شهرستان استان دفاتر خانه کارگر فعال می‌شوند. 

وی به افزایش ارائه خدمات به اعضای خانه کارگر با عقد قرارداد موسسات و نهادهای مختلف اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات مهم در این راستا فعال کردن توزیع کالاهای ضروری از طریق تعاونی مصرف کارگران صنوف تبریز همگام با اتحادیه‌های تعاونی بوده که مورد استقبال خوب کارگران و بازنشستگان قرار گرفته است. 

صادق زاده با بیان اینکه مسکن یکی از مشکلات مهم کارگران به شمار می‌آید، اظهار داشت: خانه کارگر همواره توجه به این موضوع را از اولویت‌های خود دانسته که در این راستا از طریق اتحادیه تعاونی‌های مسکن کارگری کشور اسکان برنامه احداث ۱۵۵۰ واحد مسکونی را در فاز سوم شهر جدید سهند در دستور کار قرار گرفته همچنین در مرحله اول برنامه ریزی احداث ۴۲۰ واحد مسکونی نیز به اتمام رسیده است که ساخت این واحدها از مزایای مختلفی برخوردار است. برای نمونه با حداقل قیمت‌ها انجام و در مرحله نخست تنها ۱۰درصد مبلغ ساخت اخذ و بقیه در طول ۱۰ سال بعد پرداخت می‌شود همچنین کمک‌هایی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی در این زمینه صورت می‌گیرد. 

وی با اشاره به اهداف برپایی این گردهمایی‌ ها اظهار داشت: در شرایط کنونی تشکل‌های کارگری برای طرح مطالبات خود بیش از همه به همبستگی نیاز دارند و در این راستا در تلاش هستیم شورای اجتماعی فعالان جامعه کارگری و بازنشستگان را در قالب اتاق فکر با شعار آینده بهتر برای کارگران ایجاد کنیم. 

صادق زاده با اشاره به آغاز کار دولت سیزدهم اظهار داشت: کارگران و بازنشستگان از وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتظارات زیادی دارند و امیدواریم به این مطالبات توجه جدی شود، همچنانکه آقای رئیسی پیش از انتخابات نگاه مثبتی به کارگران داشتند همین دیدگاه را در تداوم فعالیت دولت سیزدهم ادامه دهند. 

وی توجه به حق اعتراضات صنفی، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، توسعه تشکل‌های کارگری و بهره‌گیری از نقطه نظرات آنان و تعیین درست دستمزد متناسب با تورم واقعی را از جمله مهمترین مطالبات این قشر خواند و گفت: خانه کارگر پیگیری مطالبات کارگران را وظیفه خود می‌داند و هرجا خدشه‌ای به این حقوق وارد شود بدون اغماض به میدان خواهد آمد. 

وی در خاتمه با ذکر این بیان که کارگران ولی نعمتان این این نهاد مردمی کارگری هستند.

اخبار مرتبط

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه